Zgłoszenie dziecka do programu 2019-12-18T13:30:58+01:00

Zgłoszenie dziecka do programu

Kwalifikacja dziecka do programu najczęściej odbywa się poprzez badania szkolne. Dzieci u których zidentyfikowano nadmiar masy ciała w szkolnym badaniu przesiewowym kierowane są automatycznie do dalszego etapu programu. Jeżeli na karcie badania dziecka zaznaczono kwalifikację do etapu interwencyjnego – nasz zespół skontaktuje się z Państwem w ciągu dwóch tygodni (z wyłączeniem świąt i wakacji szkolnych)

Zdarzają się również przypadki, kiedy dziecko z powodu absencji w szkole nie wzięło udziału w badaniu przesiewowym lub gdy chcielibyście Państwo wziąć udział w części specjalistycznej programu, a dziecko jest wieku 6-14 lat i uczęszcza do gdańskiej szkoły – prosimy o kontakt z sekretariatem programu poprzez formularz kontaktowy zawarty w zakładce Kontakt. W treści wiadomości należy podać imię i nazwisko dziecka, szkołę do której uczęszcza oraz masę ciała, wzrost i datę urodzenia dziecka. Oddzwonimy do Państwa z informacją o kwalifikacji.

Słuchamy również gdańskich lekarzy, którzy opiekują się dziećmi w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej i poradni specjalistycznych. Jeżeli, lekarz Twojego dziecka uważa, że powinno Ono zostać objęte opieką Programu „6-10-14 dla Zdrowia”, może wystawić stosowne skierowanie (więcej informacji w zakładce „dla lekarzy”)

Skip to content